Форум проходитиме 10-11 червня на Арабатській стрілці. Його пряму трансляцію веде телеканал «Дом».

У перший день роботи однією з головних тем форуму стане будівництво нового газопроводу довжиною 96 км. Необхідність його будівництва з’явилася після окупації Криму в 2014 році, адже газотранспортна система півдня України виявилася розділеною на дві частини.

Через це дві найбільші громади регіону — Новотроїцька і Генічеська — постійно страждають, адже влітку надлишки газу спалюють, а взимку люди залишаються без нього.

Будівництво нової газової труби дозволить газифікувати 9 тис. домогосподарств в 44 населених пунктах. Це дозволить реалізувати значний потенціал створення центрів переробки аграрної продукції в Новотроїцькому та Новоолексіївці, що забезпечить жителів робочими місцями, а громади – фінансовими надходженнями.

Форум зібрав близько 600 учасників: 168 глав територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів. До роботи з організації були залучені п’ять профільних міністерств.

Проєкт Форум «Південна стратегія розвитку» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо:

  • Перший міжнародний інвестиційний форум «Стратегія розвитку Півдня» має пройти 10–11 червня на півдні Херсонщини: спочатку – у селищі Новотроїцьке, а на другий день – у Стрілковому, на Арабатській стрілці. Форум збере урядовців п’яти міністерств, представників адміністрацій та об’єднаних громад чотирьох південних областей – Херсонської, Миколаївської, Одеської та Запорізької, та інвесторів – іноземних і вітчизняних. На форум запросили президента, прем’єра, голову Верховної Ради України, а також керівників регіональних офісів міжнародних фінансових організації, зокрема, ЄБРР та Світового банку. Мета форуму – розбудова та соціально-економічний розвиток тимчасового прикордоння з АР Крим та реінтеграція трудових ресурсів і бізнесу.

Источник